Bezpłatny webinar

Fizjoterapia kobiet w dysfunkcjach mięśni dna miednicy i nietrzymania moczu

Zapraszamy do obejrzenia bezpłatnego webinaru, prowadzonego przez Katarzynę Marciniak – specjalistkę w zakresie rehabilitacji medycznej

13 grudnia 2022, godz. 20.00

Oglądaj

Mięśnie dna miednicy odgrywają bardzo ważną rolę w naszym organizmie, struktura ta jest odpowiedzialna za podtrzymywanie narządów jamy brzusznej oraz zapewnia prawidłowe funkcjonowanie zwieraczy.

Najczęściej w wyniku ciąży i porodu dochodzi do obciążenia tych struktur, co może skutkować wystąpieniem dolegliwości takich jak nietrzymanie moczu czy obniżanie się narządu rodnego.

W niniejszym webinarze zapoznasz się zestawem ćwiczeń dedykowanym osobom z zaburzeniami mięśni dna miednicy. Przedstawiane metody są dokładnie objaśniane, tak abyś mógł wykorzystać je w praktyce.

Zapraszamy do obejrzenia webinaru prowadzonego przez Katarzynę Marciniak

Katarzyna Marciniak
 

Jest fizjoterapeutą z ponad 20-letnim doświadczeniem. Na co dzień rehabilituje osoby z przewlekłymi schorzeniami narządu ruchu, chwilowymi dysfunkcjami oraz przeciążone aktywnością sportową. W swojej pracy stosuje zaawansowane terapie z elementami technik osteopatycznych. Jest autorką publikacji z zakresu rehabilitacji kobiet w ciąży, kobiet po mastektomii oraz wpływu aktywności fizycznej na różne aspekty zdrowia. Współpracuje także z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Tarnowie Podgórnym w zakresie promowania aktywnego trybu życia, a także z Fundacją Park Nadziei na rzecz aktywizacji pacjentów onkologicznych i ich rodzin.

Oprócz tradycyjnej, stacjonarnej rehabilitacji jako trener PFNW/INWA stosuje rehabilitację outdoor, zajęcia indywidualne i grupowe Nordic Walking i Bungy Pump.

Z nagrania dowiesz się:

  • Jakie ćwiczenia stosować w celu poprawy siły miednicy,
  • Czym charakteryzuje się uruchamianie połączeń miedniczo-krzyżowych,
  • Ćwiczenia rozluźniające i wzmacniające – najskuteczniejsze przykłady,
  • Czym charakteryzuje się fizjoterapia w nietrzymaniu moczu.
WEŹ UDZIAŁ

Ważne informacje organizacyjne:

  • Rejestracja na wydarzenie jest całkowicie bezpłatna.
  • W dniu wydarzenia wyślemy do Ciebie link do transmisji.
    Pamiętaj, aby sprawdzić także folder SPAM. Jeśli chcesz dostać przypomnienie smsem - zostaw nam numer telefonu.
  • Transmisja potrwa ok. 1h 20min.

Fizmedio.pl - logo

Zaufaj naszemu doświadczeniu i wiedzy

Fizmedio to księgarnia, która powstała z myślą o fizjoterapeutach, lekarzach, osobach troszczących się o prawidłowe funkcjonowanie ciała oraz zainteresowanych rehabilitacjami i fizjoterapią.

W naszej księgarni można znaleźć książki skupiające się na konkretnych zagadnieniach i dostępne w wielu formatach – jako e-booki, minibooki, ćwiczeniobooki, e-prasa, wideo.